Naturalne i skuteczne sposoby na zdrowe zęby

Lato zbliża się wielkimi krokami i chciałabyś móc pochwalić się zniewalającym uśmiechem? Często widujesz reklamy różnych past wybielających, ale nie bardzo wierzysz w ich działanie?

Jeżeli zamiast tego chciałabyś poznać ciekawe triki na poprawienie swojego wyglądu naturalnymi sposobami, jednocześnie dbając o swoje zdrowie – czytaj dalej!

Prawdopodobnie nie istnieje lepszy dodatek na lato niż zdrowy i piękny uśmiech. Czy jest sposób na to by go mieć, nie zawierający kosztownych zabiegów wybielania? Zdecydowanie tak! Jednak na początek należy pamiętać, że różne spożywane przez nas pokarmy napoje czy leki mogą negatywnie wpływać na zęby i ważne jest także to aby je wzmocnić.

Pierwszym ze sposobów jest codzienne płukanie zębów olejem kokosowym. Najlepiej będzie jeżeli stwardniały olej nabierzesz na łyżeczkę i rozpuścisz go w ustach. Tak rozpuszczony olej trzymaj jakieś dwadzieścia minut upewniając się, że dotarł do wszystkich zębów i dziąseł. Po skończonym płukaniu wypluj go i wypłucz usta letnią wodą. Ważne jest aby nie płukać zębów lodowatą woda ponieważ uszkadza ona szkliwo. Olej kokosowy nie tylko wzmocni Twoje zęby, ale też rozpuści kamień. Dzięki temu już po niedługim czasie zauważysz różnicę w odcieniu.

Kolejnym świetnym sposobem na zadbanie nie tylko o wygląd, ale też kondycję swoich zębów jest wyszczotkowanie ich przy pomocy mielonej kurkumy. Słysząc o tym sposobie wiele osób obawia się, że ich uśmiech przybierze na stałe kolor złota, tak się jednak nie stanie. Substancje zawarte w kurkumie nie tylko świetnie wybielają zęby ale także, maja silne działanie antybakteryjne i zwalczają infekcje. Dzięki temu szczotkując zęby kurkumą poprawisz ich wygląd i kondycję. Aby zrobić sobie ten prosty zabieg pielęgnacyjny zamocz szczoteczkę w wodzie, następnie nałóż na nią trochę oleju kokosowego i tak przygotowaną zanurz w mielonej kurkumie.
Następnie możesz już przejść do szczotkowania. Najlepiej byłoby gdybyś pozostawiła kurkumę na zębach i dziąsłach przez jakieś pięć minut. Będzie ona miała wtedy czas aby dobrze zadziałać.

Jeżeli na Twoich zębach zebrało się dużo kamienia możesz raz w tygodniu wyszczotkować je dodając kilka kropel octu jabłkowego.Nie wykonuj tego zabiegu jednak więcej niż raz w tygodniu ponieważ możesz uszkodzić swoje szkliwo. Jeżeli po szczotkowaniu czujesz, że Twoje dziąsła są podrażnione możesz wtedy także przepłukać je olejem kokosowym.
Kolejną metoda na wybielenie zębów w domu jest umycie ich pastą wymieszaną z soda oczyszczoną. Struktura sody, działa jak maszynka, którą dentysta usuwa kamień nazębny. W tym przypadku trzeba także rozsądnie podejść do sprawy aby nie uszkodzić sobie szkliwa. Zabieg mycia zębów przy pomocy sody oczyszczonej powinno się wykonywać także, raz lub maksymalnie dwa razy w tygodniu. Dzięki temu pozbędziesz się kamienia nazębnego nie uszkadzając szkliwa.

Pamiętaj także o tym, jak ważna jest codzienna staranna higiena jamy ustnej. Dzięki niej zęby pozostają zdrowe, a wszystkie wykonywane w koło zabiegi należą jedynie do kosmetyki.

11 cze Brak komentarzy admin Dashofer , Read more...