Odpowiednia dieta dla kobiet

Każdy może tylko i wyłącznie sam zadbać o siebie i swój organizm. Należy jednak pamiętać o tym, że zdrowie to nie jedynie brak chorób czy poważniejszych dolegliwości, ale również dobre samopoczucie fizyczne, odpowiedni stan skóry i życiowa energia. A nie da się tego wszystkiego mieć, zmagając się wciąż z nadprogramowymi kilogramami. Są one poważnym utrapieniem dla większości kobiet, jednak całe szczęście wystarczy zmienić swój styl żywienia, by raz na zawsze się ich pozbyć i rozpocząć zupełnie nowe życie.

Teoretycznie najłatwiej byłoby chudnąć pod nadzorem dietetyka bądź innego specjalisty od spraw żywienia, ale wbrew pozorom nie jest to najmądrzejsze rozwiązanie. Taka osoba ustala pacjentkom odpowiednie dla nich jadłospisy. Dobiera do kobiety właściwy plan żywieniowy, a ona musi się go po prostu trzymać, by regularnie odnotowywać kolejne spadki wagi. Prędzej czy później współpraca z dietetykiem musi się jednak zakończyć, a wtedy pacjentka zostaje zdana wyłącznie na siebie i albo dalej świetnie sobie radzi, albo zupełnie się poddaje. Najczęściej dzieje się ta druga sytuacja. Restrykcyjna i niskokaloryczna dieta potrafi tak wymęczyć organizm i ciało, że gdy tylko człowiek ją zakończy, wręcz rzuca się na jedzenie i nie jest w stanie pohamować swojego gigantycznego apetytu. Efekt jojo ma wręcz gwarantowany. Utracone kilogramy nie tylko wracają, ale ogólna waga robi się jeszcze wyższa. Samopoczucie ulega pogorszeniu, a ciało ponownie obwisa. To dlatego tak ważne jest to, by nauczyć się jeść mądrze i umieć samodzielnie przeprowadzić swoje odchudzanie.

W przypadku kobiet dieta odchudzająca będzie jednak wyglądać zupełnie inaczej niżeli w przypadku mężczyzn. Panie często jednak nie zdają sobie z tego sprawy. Podążają za metodami sprzed kilkunastu lat, które nijak się nie sprawdzają. Skoro mają za dużo tkanki tłuszczowej, uznają, że muszą ograniczyć spożycie tłuszczu, bo tylko w taki sposób zapobiegną dalszemu wzrostowi wagi. Tak też postępują. Eliminują ze swojej diety wszelkiego rodzaju mięsa (zwłaszcza te obfitujące w tłuszcze), jajka, pełnotłusty nabiał, sery i oleje, a czasem nawet orzechy. Ich diety zaczynają opierać się wyłącznie na chudych twarogach, płatkach owsianych, warzywach i owocach, a to wszystko doprowadza organizm do katastrofalnego stanu. Bo kobiecy organizm potrzebuje tłuszczu, który jako jedyny potrafi zatroszczyć się o gospodarkę hormonalną i układ nerwowy. Jeżeli w diecie go zabraknie, kobieta może doprowadzić się do zaniku miesiączki i innych problemów zdrowotnych. A nie tak powinna wyglądać mądrze zaplanowana dieta.

Nie potrzeba wiele, by schudnąć. Czasem już nawet samo odrzucenie słodyczy, przetworzonych pokarmów i słonych przekąsek może skutkować błyskawicznym i zauważalnym spadkiem kilogramów. Warto zatem zmienić swoje codzienne nawyki żywieniowe. Zastąpić słodkie napoje wodą i herbatkami oraz włączyć do posiłków większą ilość warzyw i owoców. Małymi krokami każda z pań może nauczyć się zdrowo odżywiać. A to pozwoli jej wytrwać w nowych postanowieniach już do końca życia.

13 paź Brak komentarzy admin Dashofer , , Read more...