Kosmetyki do cery trądzikowej

Masz cerę trądzikową i bardzo problematyczną i nie wiesz, jak ją właściwie pielęgnować? Niestety jest to problem wielu kobiet. Kobiety te mimo ogromnej dbałości o swoją cerę, mają z nią nieustanne problemy. Taką skórę można jednak opanować i zadbać o nią tak mocno, jak to tylko możliwe. Uroda w przypadku cery trądzikowej to pojęcie bardzo względne, ale przy odpowiednio zastosowanych działaniach można wykrzesać z takiej cery bardzo wiele. Przede wszystkim konieczne jest skupienie się na trzech podstawowych elementach pielęgnacji skóry trądzikowej. Pierwszy element to oczyszczanie, drugi nawilżanie, a trzeci złuszczanie.
Do mycia trzeba używać delikatnych preparatów, które nie mają w składzie SLES, SLES i innych bardzo mocno działających detergentów. Konieczne jest oczyszczanie, które nie będzie usuwało naturalnej warstwy lipidowej. Należy zrezygnować ze wszelkich kosmetyków na bazie alkoholu i wszystkich preparatów, które bardzo mocno podrażniają skórę. W kwestii nawilżania warto stosować delikatne kremy i pianki, a nawet Panthenol, który ukoi suchą i podrażnioną skórę.

Mimo tego, iż skóra trądzikowa jest bardzo tłusta, to może być ona jednocześnie przesuszona. Ilość sebum nie jest jednoznaczna z ilością wody zawartej w skórze. Skóra trądzikowa może być przetłuszczona, a jednocześnie wysuszona, więc trzeba ją nawilżać, ale nie wolno dostarczać jej dodatkowego tłuszczu, który mógłby zatykać pory. Nie należy używać preparatów z parafiną i innymi komedogennymi składnikami. Ważne jest złuszczanie skóry trądzikowej i do tego celu oczywiście nadają się peelingi mechaniczne, ale lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie peelingów chemicznych polegających na kontrolowanej regulacji grubości naskórka. W tym przypadku sprawdzają się kwasy AHA i BHA, które świetnie normalizują działanie gruczołów łojowych. Kosmetyki z takimi składnikami są dostępne w aptekach i w specjalistycznych sklepach internetowych z produktami kosmetycznymi. Jeśli chcesz, by twoja uroda rozkwitła, to warto też stosować antybakteryjne preparaty w postaci specjalnych pudrów mineralnych lub podkładów, które zapobiegają namnażaniu się bakterii.
Kwestia zasadności mechanicznego oczyszczania skóry u kosmetyczki jest rozpatrywana na wiele sposobów. Jedni uważają, że trzeba to robić, inni natomiast, że nie powinno się mechanicznie drażnić skóry, bo to niszczy jej piękno. W tym przypadku każdy musi postąpić wedle własnego zdania i potrzeb własnej skóry. Na pewno, kiedy problemy są bardziej znaczące, warto udać się do dermatologa.

Może się oczywiście okazać, że sama pielęgnacja nie wystarczy, bo problem tkwi w hormonach. W przypadku zbyt dużej ilości androgenów w organizmie, na skórze mogą się pojawiać zmiany trądzikowe, których nie będziemy w stanie opanować w żaden inny sposób, jak regulując poziom odpowiednich hormonów w organizmie. W takim przypadku konieczna jest wizyta u endokrynologa, który zleci wykonanie specjalistycznych badań. Po tych badaniach będziemy wiedzieć więcej na temat stanu naszego organizmu.

15 paź Brak komentarzy admin Dashofer , , Read more...