Problem z trądzikiem

Trądzik, czyli choroba skóry, jest zmorą dużej liczby ludzi. Często terapia lekami bywa nieskuteczna oraz wtedy szukamy alternatywnych metod zmagania się z problemem.

W internecie znajdziemy mnóstwo babcinych sposobów na zlikwidowanie trądziku, pytanie tylko: czy wszystkie z nich są tak po prawdzie skuteczne? Możemy testować na sobie przeróżne metody, zastanówmy się jednak czy wszystkie z dostępnych nam metod są bezpieczne? Istnieje jedna metoda walki z trądzikiem, która z pewnością nie zaszkodzi. Metoda, o której mowa, to dieta na trądzik.

Pragnąc pozbyć się trądziku powinniśmy wprowadzić w naszej codziennej diecie, kilka prostych zasad. Pierwsza z nich to wyeliminowanie z jadłospisu ostrych potraw oraz soli, ponieważ przyczyniają się one do powstawania nowych zmian skórnych. Potem niezwykle ważne jest wyeliminowanie z jadłospisu produktów mocno przetworzonych, które bogate są w sztuczne barwniki, konserwanty oraz rozmaite niezdrowe ulepszacze. Kolejna rada to wyeliminowanie z diety kakao, które także powoduje powstawanie trądziku. Nie powinno się także spożywać podczas kuracji alkoholu – ten też ma negatywny wpływ na stan naszej skóry.

Dieta na trądzik niewątpliwie powinna być bogata w owoce oraz warzywa, które zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, witamin z grupy A, E oraz K. Zarówno wymienione witaminy jak i błonnik pokarmowy mają korzystny wpływ na naszą cerę.