Problem z trądzikiem

Trądzik to popularne pośród młodzieży schorzenie skóry. Wielu nastolatków ma kompleksy z powodu tych mało ładnie wyglądających wyprysków na twarzy. Może się on pojawiać nie tylko na czole, ale również na plecach czy nawet na skórze rąk. Trzeba zadbać o to, żeby regularnie troszczyć się o cerę dotkniętą tym schorzeniem, gdyż w obliczu zaniedbania problemu, na cerze mogą powstać obecne do końca życia blizny.

Z jakich czynników się bierze trądzik? Są to zazwyczaj zmiany związane z burzą hormonów, które szaleją w czasie dorastania. Jakim sposobem pozbyć się zmian trądzikowych?

Przede wszystkim trzeba się zaopatrzyć w odpowiednie preparaty. Najwłaściwiej jest kupić je w aptece, gdzie farmaceuta pomoże nam dobrać najwłaściwszy ich rodzaj do naszej przypadłości. Mogą być one w postaci żelu, toniku lub kremu. Często stosowana jest także maść na zmiany trądzikowe oraz tabletki doustne, które potrafią oddziaływać na skórę od wewnątrz.

Oprócz leków dobrze jest także zatroszczyć się o zbilansowaną dietę. Należy unikać jedzenia typu fast food oraz alkoholu i ogólnie tłustych potraw. Zamiast tego warto jeść produkty bogate w witaminy.

Na skórę możemy używać także różnego typu maseczki ziołowe. Dobrze sprawdzają się również napary roślinne. Niekorzystnie za to na cerę trądzikową działa zbyt długie przebywanie na słońcu oraz używanie kosmetyków, które zatykają pory, na przykład ciężkich podkładów, pudrów oraz cieni do powiek.